Menu

Prohlídka zámku s muzikálem

Zámek Mělník se rozkládá na svahu porostlým vinicemi nad soutokem Labe s Vltavou. Historie zámku sahá až do 9. století, kdy zde byl původně dřevěný hrad, který byl koncem 10. století nahrazen kamenným sídlem. Teprve za vlády Karla IV. bylo město Mělník prohlášeno trvale za věnné město. Je to unikátní místo, neboť zde žilo 24 českých královen a princezen. Narodila a žila zde patronka české země Kněžna Ludmila, razila zde denáry kněžna Emma či zde pobývala Eliška Pomořanská. Ta nechala v zámku vystavět kapli nyní zasvěcenou Sv. Ludmile.

Vzhledem k vládním opatřením a nemožnosti navštěvovat zámky, rádi bychom Vám jednu prohlídku zámecké galerie zprostředkovali přímo z pohodlí Vašeho domova. Připravili jsme si pro Vás speciální online prohlídku. Rozhodli jsme se spojit historii s hudbou a pozvali jsme do Zámku Mělník přední hvězdy české muzikálové scény. V každém salonku či sálu naší prohlídkové zámecké trasy na Vás bude čekat překvapení v podobě muzikálové hvězdy. Ta v těchto nádherných interiérech zazpívá nějaký hit ze svého repertoáru. Nicméně toto není jediné překvapení, které na Vás čeká. Během prohlídky se budete moci setkat s osobou majitele zámku panem Jiřím Lobkowiczem. Ten Vás osobně pozdraví, popovídá o zámku a zavede Vás do míst, které jsou běžným návštěvníkům nepřístupná. Například Vás zavede na svoji soukromou terasu, ze které je asi nejkrásnější pohled na soutok řek pod zámkem či na bájnou horu Říp.

Tato unikátní prohlídka bude začínat dne 8. května 2021 od 15:00 nicméně pokud byste začátek nestihli, je možné si prohlídku pustit i později. Nenechte si ujít tento kulturní zážitek, spojení historie a hudby, jistě to bude stát za to. Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketstream.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies