Menu

Naše vinice a sklepy

Vinice

Vinařství vlastní 12,5 ha vinic nebo pozemků, kde by mohly být vinice znovu obnoveny (celkem 23 ha). Produkce vína je 30 000 lahví ročně.

Víno je pěstováno na sedmi vinicích nacházejících se v Mělníku a jeho okolí. Vinice se jmenují Ludmila, Josefka, Klamovka, Ferdinanda, Na Štěpánkách, Pod Vraštilkou a Turbovice. Zpracování hroznů probíhá na nádvoří, kde se pouze pomelou mlýnkem a odtud jde rmut samospádem do sklepa a to do pneumatického lisu nebo vinifikátorů.

Sklepy

Rozloha sklepení je 1500 m2 a pochází z 11.a 14. století. Jsou zde umístěny sudy 100 – 200 let staré, které slouží pouze pro dekoraci, vytvoření atmosféry a představy jak kdysi vypadalo zámecké vinařství a sklepení.

Sklepení se dělí na 3 na sebe navazující sklepy. V prvním „produkčním“ sklepě je lis, vinifikátory, odkalovací nádrže, chlazení/ohřev, kvasné tanky na víno a sekt, mobilní křemelinový filtr. Ve druhém „tankovém“ sklepě, který slouží hlavně k uskladnění vína, jsou nerezové tanky do klenby o objemu 1.500 – 2.000 l, sudy barrique pro produkci barikových vín a šteláře pro část produkce sektů vyráběných klasickou metodou.

Ve třetím sklepě „sektárně“ máme tanky o objemu 500 l, 1.000 l a 2.000 l pro uskladnění vína před stáčením. V předsklepí sektárny se nachází stáčírna se zásobním tankem, mikrofiltrační sestavou, plnícím zařízením, korkovačkou, agrafovačkou a etiketovačkou.

Galerie

sklepy.2

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies